Budžet Grada Niša za sledeću godinu iznosiće 16 milijardi i 177 miliona dinara, što su danas usvojili i odbornici Skupštine Grada. Budžet je uvećan za oko 2,2 milijarde, što je, prema rečima gradske vlasti, rezultat većeg broja zaposlenih i samim tim većeg priliva novca od poreza na zarade. Iz opozicije se ne slažu s tim, već navode da je to rezultat inflacije, i dodaju da je budžet realno manji nego prethodnih godina.
Predsednik Skupštine Grada Niša Boban Džunić je naveo da je budžet veći za 2,2 milijarde zahvaljujući porezu na zarade, čiji je udeo oko 57%, odnosno 7,5 milijardi. On je budžet ocenio razvojnim i socijalnim, ali je najavio i ulaganja u infrastrukturu.

Najveće ulaganje u infrastrukturu je opremanje industrijske zone Sever, za šta će Grad Niš odvojiti oko milijardu dinara.

„Mi ćemo milijardu dinara uložiti u Industrijsku zonu Sever, za njeno komunalno i infrastrukturno opremanje, to je obaveza Grada prema investitorima koji žele da dođu da investiraju u Niš. Više radnih mesta, više para od poreza na zarade. Nama je ulaganje u industrijsku zonu zapravo ulaganje u razvoj“, navela je gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski.
Ona je najavila da će Grad za početak odvojiti 100 miliona dinara za rekonstrukciju „Divljane“, a rekonstrukcija će biti nastavljena uz pomoć raznih fondova ministarstava.
Dragoslav Ćirković iz koalicije „Niš, moj grad“ navodi da oni smatraju da budžet nije uvećan zahvaljujući porezima i doprinosima na plate, već navodi da je u pitanju „parizer ekonomija“ i inflacija.

„Za tri godine devalvacija je oko 34,6%, kad tu cifru smanjite od 16 milijardi budžeta, dobijete iznos budžeta koji pada za 5,5 milijarde i još tome dodate milijardu i 150 miliona od prodaje nekretnina koju će Grad uraditi, tu su stanovi i parcele na Bubnju, i sav taj iznos kad odbijete, dobijete realnost stvarnog života, koji se zove loš život u ovom gradu za vreme ove vlasti“, naveo je Ćirković.
On je dodao da je nedopustivo da u budžetu postoje stavke koje nisu jasno definisane na šta se odnose i naveo da je budžetom morala biti predviđena i izgradnja podzemne garaže, jer je to preveliki problem u gradu.
U sledećoj godini Grad nastavlja da ulaže u izgradnju akva-parka. Takođe, budžetom je predviđeno i rekonstruisanje prostora za vrtiće i renoviranje još dve škole.
Za razvoj sporta i omladine predviđeno je 678 miliona dinara, od čega će biti odvojeno oko 540 miliona iz gradskog budžeta, za uređivanje sportskih igrališta. Takođe, nastaviće se rekosntrukcija „Rovčeta“, a biće i promenjeno osvetljenje u hali „Čair“.