30
0
PODELI

Gradski Portal 018 – 11.05.2019

U veoma zanimljivom susretu 36. kola Superlige Srbije, Radnički je u Kruševcu remizirao sa Napretkom rezultatom 3:3. Interesantno je da su ove dve ekipe i jesenas u prvom delu sezone odigrale 3:3 na stadionu Čair.

Reviju golova u Kruševcu otvorio je Rušević, koji je u petom minutu savladao mladog golmana Kojića i doneo vođstvo domaćinu.

Samo pet minuta minuta kasnije izjednačio je Noma preciznim udarcem sa 16 metara, da bi Napredak ponovo poveo u 24. minutu preko Ndiajea.

Na 2:2 je u 36. minutu poravnao Grbić, nakon što je Drinčić iz slobodnog udarca pogodio stativu, a domaći tim je na veliki odmor otišao sa vođstvom od 3:2 zahvaljujući pogotku Ivanovića u 42. minutu.

Konačnih 3:3 postavio je Petrović u 84. minutu, kada je na asistenciju Haskića sa 20-ak metara pogodio praznu mrežu.

NAPREDAK – RADNIČKI 3:3 (3:2)

Kruševac, 11. maja. Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija). Strelci: 1:0 Rušević 5.- 1:1 Noma 10.- 2:1 Ndiaje 24.- 2:2 Grbić 36.- 3:2 Ivanović 42.- 3:3 Petrović 84. Žuti kartoni: Alivodić, Petrović (Napredak), Noma, Živković (Radnički).

NAPREDAK: Janković, Obradović, Alivodić, Rušević, Aksentijević, Jović, Deak, Ostojić, Petrović, Ivanović (Stevanović), Ndiaje (Đorić).

RADNIČKI: Kojić, Živković, Đorđević, Crnomarković, Bondarenko, Noma, Drinčić (Ristić), Petrović, Jovanović, Grbić (Čumić), Nikodijević (Haskić).

REČ TRENERA:

Dragan Šarac, pomoćni trener Radničkog:

-Odigrali smo pravu prvenstvenu utakmicu, u kojoj je publika mogla da uživa i vidi šest golova. Čestitam Napretku i mojim igračima na fer i korektnom meču, zaista je danas bilo lepo biti akter ove utakmice. Prvo poluvreme je bilo veoka efikasno, u drugom smo mi uspeli da damo taj jedan gol i izbegnemo poraz. Nadigravali smo se sve vreme i bitno je što smo ostali neporaženi. Još jednom čestitam Napretku, to je odlična ekipa, i želim im sve najbolje u sledećoj sezoni. Mi se sada okrećemo utakmici sezone koja nas čeka u sredu protiv Partizana, u kojoj ćemo dati sve od sebe da se po prvi put u istoriji plasiramo u finale Kupa. Mi smo danas iskoristili priliku da pružimo šansu i nekim mlađi igračima i sačuvamo svežinu tima za sredu.

Milorad Kosanović, Napredak:

-Kada padne šest golova i stvori se još pet-šest odličnih šansi utakmica mora da bude dobra i interesantna. Meč je dakle bio na nivou, a ono što mi se ne sviđa su su povrede koje nas prate iz utakmice u utakmicu. Ovo nam je bila poslednja utakmica u Kruševcu u ovoj sezoni, ostalo nam jer još jedno gostovanje i nadam se da će taj meč biti sličan ovom. Radničkom čestitam na osvajanju drugog mesta i želim mu da se dobro pokaže u sredu, kada ga očekuje potpuno drugačija utakmica od ove, a mene baš živo interesuje kako će se to završiti.